Zimní čaj Dědka kořenáře, 50 g

Dostupnost:
skladem
Cena:
65,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

Zimní čaj Dědka kořenáře

Zimní čaj je nejoblíbenější sypaný čaj z naší produkce. I my jsme si tuto směs Jahodníku obecného, Lípy srdčité, Máty peprné, Mateřídoušky obecné, Bedrníku anýzu a Jitrocele kopinatého oblíbili natolik, že ji rádi pijeme po celý rok. Přesto je Zimní čaj sestavený Dědkem kořenářem tak, aby dobře ladil s náročným obdobím zimy.

V zimním období je potřeba udržovat v dobrém stavu průdušky a plíce, které jsou namáhány suchým a studeným vzduchem, náhlými změnami teplot při přechodu z vytopené místnosti do mrazu a naopak. Také se organismus musí vyrovnat se zvýšeným množstvím metabolitů v oběhu způsobeným větším příjmem potravy, nižší úrovní pohybové aktivity a menším množstvím kyslíku, kvůli pobývání ve vydýchaných, nedostatečně větraných prostorech, dýchání zplodin ze spalování pevných paliv apod.

S udržením energie, vitality a tonu těla napomáhá lípa, která dohromady s mátou také udržuje imunitu. Normální funkci dýchacího systému a dýchacích cest udržuje lípa, mateřídouška, anýz a jitrocel. Sám jitrocel se podílí na pročištění těla a spolu s mátou podporují játra. Anýz a mateřídouška příznivě působí na trávení a máta napomáhá při kontrole tělesné hmotnosti a hubnutí.

Příprava:
Na hrnek: 1 čajovou lžičku (2 g) bylinné směsi zalijte 250 ml horké vody. Na Konvičku: 1 lžíci (5 g) bylinné směsi zalijte 1–1,5 l horké vody. Nechte 10–15 minut spařit a podávejte. Případně dochuťte medem, citronem, sirupem apod. Pijte podle chuti 2–3x denně. Doporučujeme nepřekračovat denní dávku 3 konvičky nebo 8 hrnků čaje.

Obsah: 50 g

Složení: Jahodník obecný (Fragaria vesca), Lípa srdčitá (Tilia cordata), Máta peprná (Mentha piperita), Mateřídouška obecná (Thymus serpyllum), Bedrník anýz (Pimpinella anisum), Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata).

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: NOVY s.r.o., Přeloučská 226, Pardubice, ČR