Víno sladové medicinální MALTOFERROCHIN®, 1000 ml

Dostupnost:
skladem
Cena:
300,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

Medicinální sladové víno MALTOFERROCHIN®

Železité sladové víno. Přírodní sladové víno s vysokým obsahem železa se schopností snadného a účinného vstřebávání železa v zažívacím traktu. Výjimečné vlastnosti MALTOFERROCHINu jsou založeny na přirozené schopnosti extraktu kůry tropického stromu chinovníku podporovat tvorbu žaludečních šťáv, což v přítomnosti železnatých a železitých komplexů umožňuje lidskému tělu snazší vstřebávání železa v trávicím traktu.

Význam železa v organizmu:
Železo je součástí krevního barviva hemoglobinu a cytochromů. Napomáhá k přenosu kyslíku v těle, k funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a podílí se na procesu dělení buněk. Nedostatek železa může způsobit vyšší dráždivost nervové soustavy a tím přispívat k nervozitě a ke zvýšenému stresu organizmu.

Výroba MALTOFERROCHINu:
Při výrobě MALTOFERROCHINu se dle tradiční receptury od Dr. Svatka z roku 1897 vychází ze sladového vína, které se získává vinným kvašením sladového extraktu. V dalších krocích se k sladovému vínu přidává vodně-lihový extrakt kůry Chinovníku žlutočerveného obohaceného komplexem železa. Originální výrobní postup je zakončen několikaměsíčním zráním MALTOFERROCHINu v klasických dubových sudech. Při výrobě nejsou používána žádná další aditiva či konzervanty, víno je pasterizováno.
Díky tomuto výrobnímu postupu a péči všech pracovníků, počínaje výběrem surovin až po vyexpedování zákazníkovi, získává MALTOFERROCHIN nejen nezaměnitelné chuťové, ale i nutriční vlastnosti.

Složení: Sladové víno, cukr, chinový extrakt (3 %), barvivo: karamel, oxid železitý se sacharózou, konzervant: oxid siřičitý.
Obsahuje min. 12 % obj. alkoholu. Případný sediment není na závadu.
Skladujte při teplotě 10-20 ºC. Nepokládejte!

Doporučené dávkování: Užívejte 1-2× denně 50 ml. Max. denní dávka je 100 ml. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Energetická hodnota 100 ml (104,5g) nápoje: 266 kJ (64 kcal)
Obsah živin ve 100 ml: bílkoviny <0.3 g, sacharidy 15,7 g, tuky <0,10 g
Obsah železa ve 100 ml:10,5-16,7 mg (min. 75 % doporučené denní dávky)

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Obsahuje chinin. Výrobek není určen pro děti či těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Případný sediment není na závadu.

Objem: 750 ml

Výrobce: Herbai a.s., Údolní 212/1, 147 00 Praha 4, IČ: 24761346.