Misky na klíčení, 1 ks

Dostupnost:
skladem
Cena:
625,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

Misky na klíčení semen - 3 kusy

Misky na klíčení jsou jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky.

Sada obsahuje tři samostatné nakličovací misky a spodní misku na zachytávání přebytečné vody. Misky na klíčení mají speciální dno, díky kterému semena nevysychají a presto nejsou celá ponořená ve vodě. Jsou opatřeny podpěrami, které umožňují volné proudění vzduchu mezi miskami. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkům v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Je možné využívat najednou libovolný počet misek, klíčit současně různé druhy semen nebo začít pěstovat semena postupně a na jednotlivých miskách klíčit výhonky v různých fázích zralosti.

Misky na klíčení se snadno čistí a jsou vyrobeny z kvalitního zdravotně nezávadného plastu bez obsahu BPA.

Co lze klíčit?

Jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin. Semena musí být celá, nepoškozená a neloupaná. Nepoužívejte semena určená pro běžné pěstování na záhonech. Tato semena bývají mořená chemickými prostředky. Proto doporučujeme používat semena na klíčení v BIO kvalitě.

Návod klíčení semen:

První den: Namočte semena do vody tak, aby byla celá potopená a nechte je namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou a rovnoměrně rozprostřete na nakličovací misky. Miska by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20 °C mimo dosah přímého slunečního záření a zdroje tepla.

Další dny: Minimálně 2× denně (ráno a večer) zalijte semena sklenicí vody. Zalijte je také vždy, když semena začínají vysychat. Za teplého počasí je potřeba semena zalévat častěji. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku a i k semínkům v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Sklizeň: Rychlost růstu klíčku závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semene a okolní teplotě. Klíčky vyjměte z misek, a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí.

Specifika klíčení lepivých semen např. řeřichy nebo rukoly: některá semena při namáčení vytváří lepkavý gel. Při jejich klíčení vynechejte fázi namáčení, semena rovnou rozložte na nakličovací misku a opatrně zalijte menším množstvím vody. Vodu necháte protéci. Pak již semena nezaléváte, pouze rosíte pomocí rozprašovače. Semena nesmí v průběhu klíčení vyschnout, je potřeba je rosit častěji, přibližně 5–6× denně během prvních 3–4 dnů, později 2–3× denně.

Dodavatel: Aspen team s.r.o.