Letní čaj Dědka kořenáře, 50 g

Dostupnost:
skladem
Cena:
65,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

Letní čaj Dědka kořenáře

Letní čaj je sypaná směs bylin, které voní létem a jsou v tomto období dostupné ke sklizni. Tento čaj má zajímavou lehce modro-fialovou barvu. Tu mu propůjčuje především Sléz lesní, s nímž Dobromysl obecná, Ostružiník maliník, Ostružiník křovitý, Violka trojbarevná, Mateřídouška obecná, Třapatka nachová, Tymián obecný a Yzop lékařský tvoří výtečnou a koncentrovanou chuť bylinkového léta. Letní čaj je namíchaný Dědkem kořenářem tak, aby krásně ladil s letním obdobím, kdy přijde vhod osvěžení i splněný pitný režim.

Léto je sezóna, kdy je obzvlášť důležité chránit pokožku, zvyšovat její odolnost proti škodlivému UV záření a udržovat ji dobře hydratovanou. Organismus se musí vyrovnat s častými změnami teplot při přechodech z horka do klimatizovaných prostor, což zvyšuje nároky na obranyschopnost organizmu a testuje jeho odolnost vůči bakteriálním infekcím (typické letní angíny).

Normální činnost krku a hltanu udržuje sléz, který společně s třapatkou, tymiánem, mateřídouškou a yzopem přispívají k normální činnosti dýchacího systému. Dobromysl a třapatka udržují imunitní systém, tedy přirozenou obranyschopnost organismu. Jako antioxidant působí dobromysl, tymián a mateřídouška, které spolu s yzopem napomáhají i k normální činnost jater.

Příprava:
Na hrnek: 1 čajovou lžičku (2 g) bylinné směsi zalijte 250 ml horké vody.
Na Konvičku: 1 lžíci (5 g) bylinné směsi zalijte 1–1,5 l horké vody.
Nechte 10–15 minut spařit a podávejte. Případně dochuťte medem, citronem, sirupem apod.
Pijte podle chuti 2–3x denně.

Obsah: 50 g

Složení: Sléz lesní (Malva sylvestris), Dobromysl obecná (Origanum vulgare), Ostružiník maliník – malina (Rubus ideaus), Ostružiník křovitý – ostružina (Rubus fruticosus), Violka trojbarevná (Viola tricolora), Mateřídouška obecná (Thymus serpyllum), Třapatka nachová (Echinacea purpurea), Tymián obecný (Thymus vulgaris), Yzop lékařský (Hyssopus officinalis).

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: NOVY s.r.o., Přeloučská 226, Pardubice, ČR