GAMBIT® O - GO *očko*, Gambit O 200 ml

Varianta:
Dostupnost:
skladem
Cena:
590,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

GAMBIT®O - GO *očko*

Ovocně bylinná směs Gambit O je speciál původně určený pro pomoc při všech problémech s očima a viděním. Je zde množství bylin, které se v lidovém bylinkaření osvědčily právě na oči. A to i světlík, který se dříve přikládal v obkladech, ale v GO je součást čajového koncentrátu určeného k pití. V kombinaci s plodem borůvky nejen zlepšuje vidění včetně nočního a večerní šerosleposti (pro regeneraci očí je nezbytné i noční vyhřátí hlavy černým kulichem nataženým až skoro po bradu), ale opravuje komplet trávicí sliznice. Takže se hodí nejen na potíže s očima, ale i s nespecifickými záněty trávicí trubice od jazyka až po konečník. Borůvková barviva, jako hlavní regenerátor sliznic, způsobí i charakteristické zabarvení stolice, takže se nedivte.

Využití je tedy nejen při všech typech očních potíží, kde více nebo méně pomáhá, ale i při potížích se zánětlivým trávením. U vystreslých osob, u Celiaků a u Crohnů doporučuji poněkud více ředit a pít častěji po menších dávkách podle citu. Ty ovocné kyseliny sice omezují nadměrnou látkovou výměnu zánětlivých sliznic, ale nesmí se to přehánět, aby nevhodně nezpomalily trávicí proces (ten zase lze zrychlit Zeměžlučovou směsí 12K).

Koncentrát GO má konzistenci děsně kyselého sirupu, protože šípková surovina překyseluje hlavně vitamínem C a třešňová antioxidanty a borůvka sama je také hodně kyselá – proto nám máma borůvky mačkala s cukrem a my se po tom doma nemohli přežrat jen proto, že jsme si jich nasbírali do hrnečku vždycky mnohem méně než do pusy.

Borůvka regeneruje i sliznice ústní dutiny, takže je vhodná při paradentóze, aftech, plísních na jazyku i v koutku, angínách, nosohltanech. Nešetrné přislazení glukózou (Glukopur, hroznový cukr) do vody před rozředěním GO při horečkách je žádoucí, aby se nezmenšovala játra teploprodukcí a aby se hleny z plic snadněji trávily, čímž trpí zvláště ve střívkách ucpaná a potravu odmítající zahleněňátka děťátka ukašlaňátka.

Dávkování GO je 1-2 lžíce na 2-5 dcl vody 1-3xD dle chuti a citu; u dětí adekvátně méně. Děti ale si řeknou samy; pokud není horečka, tak stačí GO používat a dávkovat jako obyčejný ovocný sirup. Dávky nepřehánějte nebo vám bude těžko.

Složení: Vaccinium myrtillus (borůvkový koncentrát – borůvka 100 %), Rosa canina (šípkový koncentrát – šípek 100 %), Prunus avium(třešňový koncentrát –třešeň100 %), Lavandula angustifolia (Levandule), Calendula officinalis (měsíček), Achillea millefolium (řebříček), Mentha piperita (máta), Equisetum arvense (přeslička), Agrimonia eupatoria (řepík), Solidago virgaurea (zlatobýl), Euphrasia officinalis (světlík),Vaccinium myrtillus (borůvka), Phaseolus vulgaris (fazol), Urtica dioica (kopřiva), Viola tricolor (maceška), Silybum marianum (ostropestřec), Taraxacum officinale (pampeliška, Arctium lappa (lopuch), Alcohol (alc. max. 7 % obj.), Aqua.

Výrobce: NOVY s.r.o., Přeloučská 226, Pardubice VI – Staré Čívice, ČR, tel.: +420 466 970 271, www.dedekkorenar.cz