Elektrokarimatka, hřející karimatka BioMat Professional, Základní varianta 700x1880 160W

Dostupnost:
skladem
Cena:
46 585,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

70x180 cm

Elektromatrace je úžasný přístroj na kterém spím již 3/4 roku nejen ke své spokojenosti, ale ke spokojenosti bližních rodinných příslušníků, kteří se nainspirovali a pořídili si ji také.

VIDEO O BioMat Professional

Výrobce ji doporučuje položit na normální matraci a spát na ní jen tak s lehkou dekou přes ni. Já jsem si samozřejmě vymyslel podle mého mnohem lepší způsob využití. Dal jsem tvrdou 18 mm překližku a na ni elektromatraci a na ni 2 cm molitanovou podložku běžně sehnatelnou. Výsledek je, že mi stačí pro kvalitní spánek zhruba o 1-2 hodiny méně. Pro citlivější asi bude lépe na 3 cm.

Zlepšuje se prokrvení a regenerace nejen obecně celého těla, ale hlavně namožených svalů a kloubů. Doporučuji elektromatraci pro všechny lidi s poruchami kapiárního toku, lymfatického toku, prokrvení, zimomřivé, s poruchami spánku časně se budící a nespící, se špatným usínnáním, s bércáky a proleženinami, s otoky, zatuhlými klouby i mozky od workoholizmu a psychoúnavy.

Lze si řídit teplotu od 35°do 70°C a termostat ji udržuje. Ovládáí je velmi jednoduché až intuitivní i bez návodu. Dokoce se to dá složit a převážet nějakým silnou osobou v kufru (elektrokarimatka, ne osoba).

Moje finta s tvrdou podložkou a 2 cm molitanem (citlivější 2,5-3 cm):

a) Teplo se dávkuje víc do stlačenější lokality, která potřebuje výrazně zlepšit prokrvení a kapilární oběh víc než nestlačená, která by vlivem zytečné nadteploty dělala jen zde neotřebné přehřívání a blokování rezervních živin nadměrnou látkovou výměnou plošně na úkor potřebnějších lokálně stlačených tkání gravitací vůči podložce. Proto je podle mě výhodnější pod elektromatrací rovná tvrdá plocha.

b) Spolu s teplem jsou mnohem lépe distribuovány do nejvíce hladových stlačených oblastí i záporné ionty pro regeneraci.

c) Tvrdá deska pod elektromatrací umožňuje menší patologické a nevýhodně pohodlné pozice prohnutí kloubů a páteře vlivem zaboření se s plošnými poruchami prokrvení vedoucími k nespavosti, bolesti svalů ve velkých plochách, které omezují hluboký spánek a starší lidi dokonce v noci nápadně i nenápadně budí. Přitom molitan a ametystová žebra belmi dobře dokážou rozložit váhu člověka tak, aby to nebylo nepříjené. Já sám jsem vlastně přešel od levnějších ke stále dražším matracím právě pro bolesti celonočně stlačených svalů, kdy jsem ráno musel nezbytně bolící svaly a klouby docela dlouho rozhýbávat bez pocitu dobré noční regenerace, ale spíše jsem měl pocit, že vstávám z hrobu.

d) Pro velmi staré nebo velmi nemocné lidi je elektromatrace vhodná pro zpomalení odumírání svaloviny a protože se dá i do polohovací postele, lze ji využít i pro ležáky s proleženinami nebo aby se pokud možno netvořily a léčily. Starci obvykle trpí i chladem, což zde lze velmi snadno regulovat odspodu, tedy neúčinněji.

e) Další finta je ve zvýšení látkové výměny teplem jako v sauně, kdy si můžete přitopit a udělat saunovací postel samožřejmě v dostatečném zábalu ručníků nasávacích pot.

f) Mírné zvýšení teploty elektromatrace do 37°C vám sníží potřebu ukládat tuk a naopak ho v noci uvolňuje pro spotřebu, takže v případech večerního nepřežírání můžete pozorovat snižování zásob podkožního tuku.

g) Zvýšení na 39°-40° C vám umožňuje zvýšit vlastní teplotu a bojovat proti infekcím a virózám dřív než tělo bude reagovat potřebou zvýšení teploty samo - tedy v době ralativního zdraví, což je pro imunitu a prevenci úžasná nadvýhoda srovnatelná s očkováním. Jinými slovy, máte-li pocit, že na vás něco leze, můžete si kontrolovaně zvýšit teplotu bez vedleších účinku a devastace organizmu crozvinutím choroby, tedy předem už před začátkem potíží vedoucích do čekárny lékaře na doražení dalšími infekcemi ostatních čekatelů, až přijdete na řadu k dokrorovi pro výdej chemického zdraví.

Samozřejmě, že vše, co jsem zde napsal je můj soukromý názor a zkušenosti pro vaši inspiraci a vy se poraďte se svými odbornými poradci v problematice zdraví a také se svým bankéřem, který by to zainvestoval.

Výrobce: ALFIDA s.r.o.

:-)

BN