Amarantový olej AO, 100 ml

Varianta:
Dostupnost:
skladem
Cena:
445,– Kč
ks
Ilustrační obrázek
Popis:

Amarantový olej AO

Amarant (Amaranthus caudatus), jemuž se také říká laskavec nebo sloní ucho, je vynikající potravinářská plodina a jako bylina s mnoha příznivými účinky je známý v Evropě již od 16. století, kdy byl dovezen z Jižní a Střední Ameriky.

Semena amarantu jsou zdrojem oleje s úžasnými vlastnostmi, cennějšího než rakytníkový olej. Farmakologové se o amarantový olej zajímají zvláště kvůli vysokému obsahu skvalenu (8 %) – nejsilnějšího antioxidantu ze všech známých. Základním zdrojem skvalenu na výrobu protirakovinných preparátů byl donedávna olej z jater žraloka, ve kterém je ho však jen 2 % - v amarantovém oleji je tedy skvalenu 4× více!

Skvalen je velmi silný imunostimulant a široké použití má i v kosmetice jako přírodní hydratant – rychle proniká do pokožky, nezanechává pocit mastnoty a pokožka zůstává po použití dlouho vláčná a hebká. Skvalen brzdí tvorbu vrásek a projevy stárnutí, přičemž nikdy nedráždí pokožku.

Amarantový olej je i bohatým zdrojem vitamínů ​​ E a D, omega nenasycených mastných kyselin a mnoha prospěšných stopových prvků (rutin, amarantin), což posiluje jeho antioxidační vlastnosti.

Tento amarantový olej je získáván extrakcí tlakovým CO2, což zajišťuje maximální výtěžnost účinných složek, především skvalenu a cis nenasycených mastných kyselin. Má vynikající chuť a díky nejmodernějšímu způsobu extrakce pomocí CO2 i úžasné vlastnosti, které zde nesmím popsat, protože EU striktně zakazuje veškerá zdravotní tvrzení. Sám ho pilně užívám.

Zatím je k dispozici v našich běžných obalech s náhradními etiketami a bez krabiček. Je to prostě zcela čerstvá novinka.

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Objem:
100, 200, 500, 1000 ml

Výrobce:
NOVY s.r.o., Přeloučská 226, Pardubice, ČR

--------------------

Upozornění:

Tento přípravek je doplněk stravy. Není náhradou pestré stravy.

Veškeré informace nejsou zamýšleny jako výživová či zdravotní tvrzení dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, ani jako lékařská doporučení. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře.